Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła otrzymała od wsparcie finansowe w wysokości 30 000zł na zakup wyposażenia technicznego, które pozwoli rozwijać praktyczne umiejętności oraz zainteresowania wśród naszych uczniów.

Z części otrzymanych środków szkoła zakupiła:

• Drukarkę 3D z akcesoriami
  • Narzędzia do realizacji nagrań dźwięku  i obrazu, m.in. aparat fotograficzny z funkcją kamery z akcesoriami, statyw, mikroport, mikrofon, gimbal, oświetlenie.
  • Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami BECREO kit
  • Stację lutowniczą z gorącym powietrzem
  • Zestawy Lego Education SPIKE Prime
  • Robota wielofunkcyjnego, zestawy garnków
  • Mikroskop z kamerą
  • oraz drobne sprzęty i materiały eksploatacyjne.

Zakupiony sprzęt będzie używany na zajęciach edukacyjnych, zajęciach rewalidacyjnych oraz kołach zainteresowań.

#LaboratoriaPrzyszłości

#LaboratoriaPrzyszlosci

*****************************************************************************************************************************************

W ramach Programu Laboratoria Przyszłości, kolejna część środków  została przeznaczona na dodatkowe sprzęty takie jak:

• Maszyny do szycia wraz z akcesoriami
  • Zestawy elektroniczne
  • Konsolę - mikser dźwięku 6-kanałowy Power Dynamics
  • Zestaw Magformers Smart
  • oraz drobny sprzęt do zajęć kreatywnych oraz materiały eksploatacyjne.

Cały zakupiony sprzęt oraz materiały zostaną wykorzystane na zajęciach edukacyjnych , zajęciach rewalidacyjnych oraz kołach zainteresowań aby uatrakcyjnić zajęcia oraz rozwinąć w uczniach praktyczne umiejętności.

Program Laboratoria Przyszłości realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

#LaboratoriaPrzyszłości

#LaboratoriaPrzyszlosci