Problem z głowy

Ogólnopolski Program Profilaktyki Zdrowotnej "Problem z głowy"zajmuje się profilaktyką rozprzestrzeniania się wszawicy wśród uczniów naszej szkoły.

Celem programu "Problem z głowy" jest  walka z wszawicą w przedszkolach i  szkołach głównie  polegająca na przekazywaniu prawidłowych zasad profilaktycznych rodzicom oraz uczniom.

W roku szkolnym 2021/ 2022 Szkoła Podstawowa nr 55 Specjalna w Katowicach prowadzi akcję informacyjną dla uczniów i rodziców, realizując program „Problem z głowy”. Trudno uwierzyć, ale wszawica to wciąż aktualny problem w XXI wieku. Pomimo tego, iż mówi się o niej znacznie mniej niż dawniej, to nadal atakuje równie często. Wszawica powraca regularnie, a mity krążące wokół niej niestety przyczyniają się do jej rozprzestrzeniania. Często stanowi ona również temat tabu, o którym nie chcemy rozmawiać. Niewiele osób wie, że wszawica nie jest skutkiem braku higieny czy złej sytuacji materialnej rodziny. Zarazić może się nią każdy.

W związku istniejącym problemem, szkoła kontynuuje działania w ramach programu „Problem z głowy”. W klasach podczas lekcji wychowawczych zostanie omówiony temat higieny głowy. Dzieci będą miały możliwość w formie zabawy dowiedzieć się jak ważna jest higiena głowy.