Owoce w szkole

O programie

Program  „Owoce w szkole” finansowany jest ze środków Unii Europejskiej oraz przez Budżet Krajowy. Jest on realizowany w naszej szkole od ponad dziesięciu lat. Wspiera kreowanie wśród naszych uczniów zasad zdrowego odżywiania się.  Program przeznaczony jest dla wszystkich  uczniów z klas I –V.

W każdym   roku szkolnym uczniowie otrzymują  owoce, warzywa przez 12 wybranych tygodni w każdym z dwóch semestrów. Liczba porcji otrzymywana przez jednego ucznia w ramach komponentu owocowo-warzywnego wynosi 42 w semestrze.

W ramach realizowanego programu nasza placówka podejmuje działania  towarzyszące o charakterze edukacyjnym  realizowane w szkolnej świetlicy. Są to pogadanki, rozmowy i zajęcia promujące zdrowe odżywianie, zwiększanie świadomości znaczenia diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne.