Szklanka Mleka

O programie

Program „Szklanka mleka” finansowany jest również ze środków Unii Europejskiej oraz przez Budżet Krajowy. Przeznaczony jest dla wszystkich uczniów z klas I – V. Program w naszej szkole realizowany jest podobnie jak „Owoce w szkole” od ponad dziesięciu lat.

Uczniowie otrzymują mleko i przetwory mleczne przez 12 wybranych tygodni w każdym z dwóch semestrów. Liczba porcji otrzymywana przez jednego ucznia w ramach komponentu mlecznego wynosi 40 w semestrze.

W ramach realizowanego programu nasza placówka podejmuje działania  towarzyszące o charakterze edukacyjnym  realizowane w szkolnej świetlicy. Są to pogadanki, rozmowy i zajęcia promujące zdrowe odżywianie, zwiększanie świadomości znaczenia diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne.