• Gimnastyka korekcyjna

• Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważna jest dbałość o prawidłową sylwetkę. Już od najmłodszych lat należy wytworzyć u ucznia nawyk prawidłowej postawy. Wady postawy nabyte w młodości mogą być uciążliwe i mieć przykre konsekwencje w przyszłości. Dlatego ćwiczenia, które odbywają się na lekcjach gimnastyki korekcyjnej w naszej szkole, mają na celu korygowanie wady postawy u dzieci oraz uświadamiać im w jaki sposób mają dbać o zdrowie.

Zajęcia prowadzone przez nauczycieli odbywają się na sali gimnastycznej, siłowni oraz boisku szkolnym znakomicie przystosowanym do tego typu zajęć. Dysponujemy również dużą gamą przyborów gimnastycznych mających na celu uatrakcyjnienie lekcji. Bardzo pozytywne relacje pomiędzy uczniami a nauczycielami naszej szkoły ułatwiają osiągnięcie zamierzonych celów. Nasza placówka stara się stworzyć przyjazne warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju psychomotorycznego i fizycznego jako podstawy decydującej o wyborze zdrowego stylu życia sprzyjającego zdrowiu i aktywnemu wypoczynkowi. Zajęcia gimnastyki korekcyjnej prowadzone są przez specjalistów posiadających odpowiednie wykształcenie.