Robienie wafelków
  • Lekcje z okazji Dnia Świętego Patryka

17 marca, czyli święto narodowe Irlandczyków, jest doskonałą okazją do bliższego  poznania Szmaragdowej Wyspy. Podczas lekcji uczniowie wysłuchali ciekawostek o Irlandii, kolorowali Leprechauna –skrzata, trójlistne koniczynki oraz słuchali tematycznych piosenek w wersji angielskiej. Ponadto w salach lekcyjnych umieszczone zostały najważniejsze fakty o Irlandii oraz najbardziej rozpoznawalne, a także mniej znane irlandzkie symbole. Uczniowie wzbogacali angielskie słownictwo  z wykorzystaniem wykreślanek czy dopasowując podpisy do ilustracji.

UDZIAŁ W PROJEKCIE

„KATOWICE MIASTEM FACHOWCÓW - SIĘGNIJ PO ZAWÓD”

Uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wizycie studyjnej w ramach programu Katowice Miasto Fachowców. W dniu 17 marca 2022r. odwiedziliśmy firmę Stosowanie Maszyn Tadeusz Szwajca, która mieści się w Katowicach przy ulicy Karolinki 10. Wszyscy uczestnicy wycieczki mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy związanych z produkcją i wykorzystaniem   tych unikatowych i nowatorskich produktów jakimi są  silniki hydrauliczne satelitowe typu SM i SMW. Dzięki uprzejmości kierownictwa firmy młodzież zobaczyła wszystkie etapy produkcji, stanowiska pracy, wyposażenie w park maszyn i urządzenia. Uczniowie dowiedzieli wielu ciekawych rzeczy związanych z wytwarzaniem w/w silnika. Każdy uczestnik wycieczki mógł na własne oczy zobaczyć bardzo precyzyjne i nowoczesne maszyny i urządzenia. Omówiono również organizację pracy, przepisy bezpieczeństwa oraz wiele innych zagadnień związanych z działalnością firmy. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z możliwości tak bezpośredniego kontaktu z firmą, w której w przyszłości można znaleźć zatrudnienie. Projekt Katowice Miasto Fachowców i związane z tym wizyty studyjne są doskonałą formą poszerzenia horyzontów związanych z planowaniem przyszłości zawodowej młodzieży.

Pomoc dla Ukrainy

Solidarni z Ukrainą

Podsumowanie pierwszego semestru

Tłusty czwartek