• XXI Wojewódzka Spartakiada Pożarnicza Szkół Specjalnych

• XX Wojewódzka Spartakiada Pożarnicza Szkół Specjalnych

6 czerwca odbyła się XXI Wojewódzka Spartakiada Pożarnicza Szkół Specjalnych, którą zorganizowały z ramienia szkoły p. Aleksandra Świerkula i p. Kamila Łącka-Stanek. Konkursami towarzyszącymi była XVIII Maltaniada oraz Konkurs Plastyczny. Impreza nasza została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice oraz Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

W Spartakiadzie wzięło udział 9 Szkół Specjalnych ze Śląska oraz Świetlica Specjalistyczna nr 2 z Katowic. Odwiedziły nas szkoły z Mysłowic, Sosnowca, Czeladzi, Rudy Śląskiej oraz Katowic.

Oto wyniki XXI Wojewódzkiej Spartakiady Pożarniczej Szkół Specjalnych:
            I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 Specjalna z Katowic
            II miejsce – Szkoła Podstawowa Specjalna nr 30 z Sosnowca
            III miejsce – gospodarze czyli Szkoła Podstawowa nr 55 Specjalna z Katowic w składzie (Łukasz O., Daniel C., Kamil G., Dawid J., Nikodem T.)
            IV miejsce – Zespół Szkół Specjalnych z Mysłowic
            V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 35 Specjalna z Rudy Śląskiej
            VI miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 61 Specjalna z Katowic
            VII miejsce – Zespół Szkół Specjalnych w Czeladzi
            VIII miejsce – Świetlica nr 2 Miejskiego Ośrodka Społecznego z Katowic
            IX miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi z Mysłowic

XVIII Turniej Maltański „Maltaniada”:
            I miejsce – Szkoła Podstawowa Specjalna nr 55 z Katowic
            II miejsce – Szkoła Podstawowa Specjalna nr 30 z Sosnowca
            III miejsce – Świetlica nr 2 Miejskiego Ośrodka Społecznego z Katowic
            IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 Specjalna z Katowic
            V miejsce – Zespół Szkół Specjalnych z Mysłowic
            VI miejsce – Zespół Szkół Specjalnych w Czeladzi
            VII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi z Mysłowic
            VIII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 35 Specjalna z Rudy Śląskiej

Konkurs plastyczny:
            I miejsce – Maurice K. (Szkoła Podstawowa Specjalna nr 55 z Katowic)
            II miejsce – Klaudia P. (Szkoła Podstawowa Specjalna nr 30 z Sosnowca)
            III miejsce – Michalina M. (Szkoła Podstawowa nr 7 Specjalna z Katowic)
            Wyróżnienie: Małgorzata G. (Niepubliczna Specjalna Szkoła Podstawowa
            Arka Noego z Katowic)

Gratulacje!

Podczas Spartakiady uczestnicy mieli zapewnionych wiele atrakcji. Uczniowie mogli obejrzeć wóz strażacki, doskonalić umiejętność udzielania I pomocy z udziałem fantoma. Uczniowie obejrzeli symulację akcji pożarniczej w wykonaniu strażaków z JRG nr 1 w Katowicach-Szopienicach.

Wszyscy obecni uczestnicy otrzymali popcorn, słodkości, wodę, lody oraz zjedli pyszny żurek.

Dziękujemy szczególnie naszym sponsorom: Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Katowice, Śląskie Kuratorium Oświaty, Piekarnia Ciastkarnia Kłos,  Cukiernia Europejska,   Społem Katowice, Johan Bross BFC Nieruchomości, Arkadiusz Loda Kancelaria Usług Księgowych w Katowicach, Restauracja Beka w Piwnicy, Sklep Decathlon, Pociąg do lodów – lody rzemieślnicze, Lodziarnia Grycan, Urząd Statystyczny w Katowicach, Miejski Dom Kultury Bogucice - Zawodzie w Katowicach, Marta Będziszewska Nałęczów Zdrój, Ekaterra, Firma Rossmann Polska