• Dzień Europy

• Dzień Europy to rocznica deklaracji Schumana z dnia 9 mają 1950 r. Dała ona początek dzisiejszej Unii Europejskiej. W bieżącym roku obchodzimy również 20 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z  okazji  Dnia Europy w dniu 9 mają  odbyły się w naszej  szkole  okolicznościowe zajęcia.

• Regionalny Turniej Ekologiczny

• 7 maja drużyna w składzie: Dominika, Weronika, Dominik i Maurice wzięła udział w Regionalnym Konkursie Ekologicznym w Rudzie Śląskiej. Uczniowie zdobyli wyróżnienie, świetnie poradzili sobie z zadaniami sprawnościowymi i dobrze odpowiedzieli na trudne pytania dotyczące ekologii. Wykazali się przy tym dużym poczuciem humoru i doskonale się bawili. Gratulujemy!

• Akademia z okazji Dnia Konstytucji Narodowej

• Bóg, Honor, Ojczyzna... Dziś w naszej szkole głośno wybrzmiały te hasła podczas uroczystego apelu z okazji dnia uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie przypomnieli sobie, jak ważnym wydarzeniem w historii naszego kraju było to wydarzenie i choć pewnie myśleli już o ciepłej majówce z uwagą wysłuchali wystąpienia kolegów i koleżanek. Wszyscy zebrani z dumą zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a potem głośno i radośnie wybrzmiał refren piosenki : "Witaj maj, trzeci maj!"