• V Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

• 29 kwietnia uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w V Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym. Pomimo mocnej konkurencji reprezentanci naszej szkoły stanęli na podium:

I miejsce zajął Oskar L. z klasy 2a

III miejsce zajął Oliwier P. z klasy 2a

Serdeczne gratukacje dla zwycięzców !!! Życzymy dalszych sukcesów.

• Dzień Ziemi

• W dniu 22 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi wybraliśmy się do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie przygotowano wiele atrakcji i ciekawych aktywności mających na celu uwrażliwienie wszystkich na potrzeby naszej planety.   W trakcie wydarzenia uczniowie brali udział w zabawach przyrodniczych, rozwiązywali zagadki, układali puzzle lub memory, a także poszerzyli wiedzę m.in. na temat parków krajobrazowych w Polsce, roślin i zwierząt będących pod ochroną czy też spotkali się z policjantami oraz maskotką Policji Sznupkiem. Młodzieży oraz dorosłym uczestnikom wydarzenia policjant przypominał o odpowiedzialności prawnej za wykroczenia i przestępstwa przeciwko środowisku. Z wyjazdu uczniowie wrócili zadowoleni, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenie, a co więcej z podarunkami otrzymanymi za udział w zabawach i konkursach. Dziękujemy za zaproszenie do udziału w tak ważnym w dzisiejszych czasach przedsięwzięciu.

• I Międzyszkolny Przegląd Wokalny

• 10 kwietnia odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wokalny ,,Piosenka jest dobra na wszystko” w Zespole Szkół nr 3 w Katowicach. Nasi uczniowie mieli możliwość pokazania swoich talentów wokalnych. Z konkursu przywieźli do naszej szkoły 1,2 i 3 miejsce oraz sześć wyróżnień !!! Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy!

• XXI Turniej w dwa ognie

• Uczniowie naszej szkoły wzięliśmy udział w Międzyszkolnym Turnieju Dwa Ognie chłopców i dziewcząt zorganizowanym w Szkole Postawowej Specjalnej nr 7 w Katowicach. Nasi uczniowie w składzie: Oliwia, Adam, Weronika, Michał, Dominik oraz Dawid rozegrali 5 meczy systemem rozgrywek każdy z każdym. Walka była zacięta. Nasz kapitan druzyny Adam świetnie poprowadził drużynę do zdobycia pucharu! Zajęliśmy 3 miejsce !!!! Walka była bardzo zacięta do ostatnich minut. Brawo Drużyna !!!!