• Środowiskowy program

• W naszej szkole od 10 lat działa program profilaktyczny, skupiający zarówno uczniów jak i całe rodziny zaprzyjaźnione z naszą placówką. Większość godzin popołudniowych jak również weekendów zagospodarowanych jest przez szereg ciekawych zajęć o charakterze rekreacyjnym, kulturalnym i artystycznym. Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania z różnych dziedzin życia. Na zajęciach kulinarnych zarówno dziewczyny jak i chłopcy przygotowują smaczne potrawy, zajęcia komputerowe rozszerzają ich wiedzę o świecie jak również dostarczają rozrywki poprzez gry i zabawy internetowe, zajęcia sportowo-rekreacyjne wzmacniają ich siłę fizyczną, a na zajęciach muzycznych można nauczyć się grać na gitarze i posłuchać muzyki. Zajęcia artystyczne to forma wyżycia się w różnego rodzaju technikach plastycznych- powstają tu prawdziwe „arcydzieła” ,które potem ozdabiają szkolne sale. Bardzo często nasi podopieczni mogą cieszyć się obcowaniem z przyrodą i sztuką uczestnicząc w wycieczkach autokarowych, a także  wyjściach do kina i teatru na ciekawe spektakle. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez miłych i sympatycznych nauczycieli naszej szkoły.