• Program dla szkół

• Program jest realizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Jest on realizowany w naszej szkole od ponad dziesięciu lat. Wspiera kreowanie wśród naszych uczniów zasad zdrowego odżywiania się.  Program przeznaczony jest dla wszystkich  uczniów z klas    I –V.

W każdym   roku szkolnym uczniowie otrzymują  owoce, warzywa, mleko oraz przetwory mleczne przez 12 wybranych tygodni w każdym z dwóch semestrów.

W ramach realizowanego programu nasza placówka podejmuje działania  towarzyszące o charakterze edukacyjnym  realizowane w szkolnej świetlicy. Są to pogadanki, rozmowy i zajęcia promujące zdrowe odżywianie, zwiększanie świadomości znaczenia diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne.